Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka, veřejná výzkumná instituce, (VÚV TGM, v.v.i.) je přímým pokračovatelem Státního ústavu hydrologického, založeného v roce 1919.
Předmětem činnosti ústavu je výzkum stavu, užívání a změn vodních ekosystémů a jejich vazeb v krajině a souvisejících environmentálních rizik a hospodaření s odpady a dále odborná podpora ochrany vod, protipovodňové prevence a hospodaření s odpady, založená na uvedeném výzkumu.
Hlavní působnost se soustřeďuje na výzkumnou, koncepční, odbornou a metodickou činnost, včetně vytváření a provozování informačních systémů, v oblasti ochrany jakosti a množství povrchových a podzemních vod a jejich užívání v technických, ekonomických a ostatních souvislostech a ve vzájemných interakcích. Jde o objektivní odbornou službu poskytovanou přednostně pro veřejnou správu, zejména podle zákona o vodách a pro tvorbu a uplatňování státní politiky v oblasti vod.
Ústav se podílí na řešení řady výzkumných projektů z různých agentur a dotačních programů na národní i mezinárodní úrovni. v současnosti řeší nebo již úspěšně ukončil projekty pro zadavatele veřejných zakázek a projektů, jako jsou GA ČR, TA ČR, resortní programy výzkumu v působnosti MZe ČR, MV ČR, MŠMT ČR, MZ ČR nebo MK ČR.
VÚV TGM, v. v. i., se dále podílí na činnostech v rámci mezinárodních skupin a spolupracuje s celou řadou výzkumných institucí a průmyslových podniků doma i v zahraničí.
Pracoviště VÚV TGM zapojená do projektu disponují výkonnou výpočetní technikou včetně databázových serverů pro zpracování a archivaci dat. V systému HEIS VÚV jsou k dispozici data potřebná pro úspěšné řešení projektu včetně výsledků řešení předchozích výzkumných projektů a dat z průzkumů zdrojů znečištění v různých částech povodí Labe. Pracoviště vyvíjí řadu simulačních modelů pro různé úlohy ve vodním hospodářství a má dlouhodobé zkušenosti s jejich aplikací při plánování v oblasti vod a při analýze vlivů a dopadů. Pracoviště dále disponuje týmem pracovníků pro realizaci průzkumů v povodí a má k dispozici akreditované laboratoře pro analýzy vzorků. Tým řešitelů má unikátní zkušenosti s problematikou eutrofizace a eutrofizačního potenciálu zdrojů, včetně jejich uplatnění na mezinárodní úrovni.
České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. Bylo založeno z iniciativy Josefa Christiana Willenberga na základě reskriptu (zakládací listiny) císaře Josefa I. z 18. ledna 1707. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 23 000 studentů.
Fakulta stavební ČVUT v Praze je řešitelem nebo se podílí na řešení celé řady výzkumných projektů.
Pracoviště ČVUT v Praze je vybaveno výkonnou výpočetní technikou pro provádění rozsáhlých výpočtů modelování eroze a transportu sedimentu. Jako jedno z mála pracovišť v ČR má dlouhodobé zkušenosti s výpočty eroze a transportu sedimentu s modelem WATEM/SEDEM, který je vhodný pro modelování transportu a retence sedimentů ve velkých povodích. Tým řešitelů je složen ze špičkových odborníků na danou problematiku, kteří aktivně spolupracují s předními výzkumnými týmy na erozní problematiku v Evropě i mimo ni. Tým řešitelů se aktivně zapojuje již mnoho let do řady výzkumných projektů s tématy erozní ohroženosti a transportu znečišťujících látek.
AQUATIS a.s. je poradenská a inženýrská společnost působící v oblasti vodohospodářství a životního prostředí. Společnost vznikla v roce 1990 ze státního podniku Hydroprojekt osamostatněním závodu Brno. V průběhu privatizace se v roce 1990 přeměnila v akciovou společnost AQUATIS a.s. a od roku 1993 do roku 2004 byla součástí rakouské společnosti Verbundkonzern. V roce 2004 byla společnost začleněna do finské nadnárodní slupiny Pöyry Oyj, ve které setrvala až do června 2015. V současné době je společnost součástí průmyslové skupiny SAFICHEM GROUP, působící v oblasti chemického, petrochemického, strojírenského a farmaceutického průmyslu a nyní i v oblasti vodního hospodářství. AQUATIS a.s. zaměstnává 140 kvalifikovaných odborníků v oblasti vodního hospodářství a životního prostředí.
AQUATIS a.s. je jednou z významných inženýrských firem, která působí dlouhodobě ve vodním hospodářství. Zabývá se problematikou plánování v oblasti vod a modelováním zdrojů znečištění a návrhy vhodných opatření k jejich eliminaci. Je zpracovatelem plánů dílčích povodí, vodohospodářských studií a podkladů pro Plány rozvoje vodovodů a kanalizací krajů v ČR. Řešitelský tým má rozsáhlé zkušenosti s modelováním v rozsáhlých povodích a s průzkumy a dotazníkovými kampaněmi pro zajišťování podkladů ke studiím.