Efektivní a udržitelné nakládání s potravinovými odpady v obcích

ÚvodO projektuPartneřiAktuality

Partneři

VUV TGM

Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka, v. v. i.
hlavní řešitel projektu

Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka, veřejná výzkumná instituce, (VÚV TGM, v. v. i.) je přímým pokračovatelem Státního ústavu hydrologického, založeného v roce 1919.

Předmětem činnosti ústavu je výzkum stavu, užívání a změn vodních ekosystémů a jejich vazeb v krajině a souvisejících environmentálních rizik a hospodaření s odpady a dále odborná podpora ochrany vod, protipovodňové prevence a hospodaření s odpady, založená na uvedeném výzkumu.

Hlavní působnost se soustřeďuje na výzkumnou, koncepční, odbornou a metodickou činnost, včetně vytváření a provozování informačních systémů, v oblasti ochrany jakosti a množství povrchových a podzemních vod a jejich užívání v technických, ekonomických a ostatních souvislostech a ve vzájemných interakcích. Jde o objektivní odbornou službu poskytovanou přednostně pro veřejnou správu, zejména podle zákona o vodách a pro tvorbu a uplatňování státní politiky v oblasti vod.

Ústav se podílí na řešení řady výzkumných projektů z různých agentur a dotačních programů na národní i mezinárodní úrovni. v současnosti řeší nebo již úspěšně ukončil projekty pro zadavatele veřejných zakázek a projektů, jako jsou GA ČR, TA ČR, resortní programy výzkumu v působnosti MZe ČR, MV ČR, MŠMT ČR, MZ ČR nebo MK ČR.

PROCES

PROCES - Centrum pro rozvoj obcí a regionů, s.r.o.
spoluřešitel projektu

Společnost PROCES a jeho vědecký tým (další účastník) patří mezi přední české instituce v oblasti aplikovaného výzkumu v regionálních vědách. S využitím aplikovaného výzkumu zaznamenává současné změny ve společnosti, měnící se nároky na činnost v prostoru, provádí predikce v regionech na základě moderních matematicko – statistických metod, multikriteriálních, prostorových analýz, geoinformačních systémů, využívají metody systémového přístupu při tvorbě koncepcí a strategií, identifikují nástroje vycházející z právního řádu pro aplikaci rozvojových vizí, změn a opatření. V rámci svých aktivit provádí sociologické průzkumy - vedení Focus Group, dotazníkové průzkumy, Mystery klient, kvantitativní a kvalitativní metody.

Zpracovává strategické dokumenty obcí a regionů, včetně tematicky zaměřených koncepčních dokumentů.

CENIA

Česká informační agentura CENIA
spoluřešitel projektu

CENIA je příspěvkovou organizací MŽP a dlouhodobě se, v souladu se zřizovací listinou, věnuje problematice sběru, zpracování, analýzy a hodnocení dat v ŽP, zejména v oblasti technické ochrany ŽP. V oblastech odpadového a oběhového hospodářství působí jako odborná podpora pro potřeby MŽP, krajských úřadů, úřadů obcí s rozšířenou působností v rámci výkonu státní správy.

Na CENIA jsou soustředěny hlavní datové toky sektoru odpadového a oběhového hospodářství do informačního systému ISOH. Kromě činností souvisejících s podporou výkonu státní správy působí CENIA také v oblasti VaVaI v pozici hlavního řešitele nebo řešitele mnoha projektů. Mezi největší, v současné době řešené projekty, patří CEVOOH, kde je CENIA hlavním řešitelem a v konsorciu spolupracuje s dalšími výzkumnými organizacemi. Dále projekt Centrum socioekonomického výzkumu dopadů environmentálních politik (SEEPIA), kde je CENIA spoluřešitelem.

Datum poslední aktualizace stránky: 30.4.2024

Kontakt

Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka, v.v.i.
Podbabská 2582/30
160 00 Praha 6
Česká republika

http://www.vuv.cz

Kontaktní osoba k projektu za řešitele

Ing. Dagmar Vološinová
dagmar.volosinova@vuv.cz
+420 220 197 245

Technicky zajišťuje

Hydroekologický informační
systém VÚV TGM
(HEIS VÚV)

http://heis.vuv.cz
© Copyright: Výzkumný ústav vodohodpodářský T. G. Masaryka, veřejná výzkumná instituce. Design: Jiří Picek. 2018. Fotografie: řešitelé projektu, není-li uvedeno jinak. Statistika přístupů
s