CZ EN
HYDROEKOLOGICKÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM VÚV TGM
VÝZKUMNÝ ÚSTAV VODOHOSPODÁŘSKÝ T.G.MASARYKA, VEŘEJNÁ VÝZKUMNÁ INSTITUCE
© Copyright: Výzkumný ústav vodohodpodářský T. G. Masaryka, veřejná výzkumná instituce. Design: Jiří Picek. 2002-2016. Statistika přístupů
Vítáme Vás na stránkách HEIS VÚV!
Po delší době jsme pro Vás připravili výraznou aktualizaci vzhledu našich stránek a doufáme, že se Vám nové provedení bude líbit. Kromě přepracovaného vzhledu portálu a dílčích úprav obsahu (na úpravách obsahu ještě průběžně pracujeme) je zcela přepracována zejména úvodní stránka tak, aby z ní byl možný přímý přístup k nejčastěji používaným funkcím.

Dále upozorňujeme, že (v souvislosti s ukončením podpory aplikací Java v prohlížeči Google Chrome) je nyní pro prohlížecí služby místo režimu JAVA nastaven jako výchozí režim AJAX.

Prohlížení dat v režimu JAVA si můžete zapnout v hlavním okně po kliknutí na odkaz "Databáze" pomocí přepínače v pravé horní části okna, na stránkách projektů je pak volba režimu prohlížení dat řešena individuálně. Režim prohlížení JAVA je nadále dostupný v prohlížečích Internet Explorer a Firefox.
Správa HEIS VÚV
OK
Právě jste se připojili k internetu HEIS VÚV.

Pokud se k systému připojujete v rámci místní sítě VÚV TGM, doporučujeme raději než internetové stránky využít možnosti připojení k intranetu. Naleznete zde širší rozsah dostupných dat a informací a odezva systému je zde obvykle také rychlejší. K intranetu se přihlásíte zadáním adresy:

HTTP://PRGHEISV.TGM.VUV.CZ

nebo také
HTTP://PRGHEISV (pracoviště Praha)
HTTP://10.1.40.18 (pracoviště Praha, Brno, Ostrava)


Pro připojení k intranetu musíte mít na svém počítači nastavenou volbu zakazující použití proxy serveru pro adresy vnitřní sítě. Umožňuje-li to váš prohlížeč, můžete zakázat také použití proxy serveru jmenovitě pro uvedený intranetový server. Příslušná nastavení hledejte, v závislosti na používaném prohlížeči, v nabídce nastavení připojení k síti (obvykle nabídka typu "Nastavení/možnosti - Prohlížeč - Síť - Připojení - Servery proxy". Používáte-li internetový prohlížeč Internet Explorer, vypněte také pro intranetové servery režim tzv. kompatibilního zobrazení (obvykle nabídka typu "Nastavení - Nastavení kompatibilního zobrazení").

OK
Upozonění
Možná používáte neaktuální verzi internetového prohlížeče.

Používáte-li výrazně starou verzi internetového prohlížeče (Internet Explorer 7 nebo starší), tyto stránky nebude možné zobrazit. Použijte aktuální verzi internetového prohlížeče - aktualizujte Internet Explorer (minimálně na verzi 8, doporučujeme ale verzi 9 nebo novější) nebo použijte aktuální verzi libovolného jiného prohlížeče (např. Google Chrome, Opera, Firefox).

V případě novějších verzí Internet Exploreru zkontrolujte a případně vypněte tzv. režim kompatibilního zobrazení (obvykle nabídka "Nastavení - Nastavení kompatibilního zobrazení").

OK